תפריט ראשי
ראשי: ראיונות | כתבות | חדשות
סקירות: אלבומים | DVD | הופעות
סצינה: אירועים | תמונות | פורומים
שונות: עדכונים | סרטים | וידאו
אודות: המגזין | צוות האתר
פרסום: אירוע \ באנר | חדשות
Desert
Edellom
Feed Us Go English Visit Our Facebook Page Visit Our MySpace Profile
:: סקירות אלבומים ::

לאתר הרשמי: לחצו כאן
חברת תקליטים: הוצאה עצמית


רשימת השירים:

01. aftermath
02. power is all that matters
03. a journey we had
04. revelation
05. losing the grip
06. she feels like home
07. seven years of seven levels of hell
08. we fell apart, we fall together
09. a free man

28/03/2016
Ferium - Behind the Black Eyes
מאת: ראובן שליט


לא יודעים לדחות סיפוקים?! אוהבים קיצורי דרך?! תנו לי לסלול לכם אחד כאן ועכשיו - עזבו אתכם מלקרוא סקירות ארוכות, לחפור על כל שיר בנפרד ולנסות להבין מה כותב הסקירה (אני) רוצה מחייכם. לכו תקנו את החדש של פריום! ולא, לא רק בגלל שזה טוב לתמוך באמנים מקומיים ולהביע סולידריות עם אחיכם ללאום. ברור, זה חשוב ואני האחרון שאזלזל בכך. ולא רק כי זה אלבום ישראלי טוב. לא.

תקנו אותו כי הוא פשוט אלבום מטאל טוב. לא פחות ולא יותר.


אתם עדיין כאן?! החלטתם בכל זאת לקבל קצת יותר רקע לפני שאתם מסתערים עם כרטיס האשראי?! טוב אז בואו נדבר קצת על פריום:

בלי ששמנו לב, הזדקנו, וההרכב שרק אתמול פרץ עם האי פי הראשון שלו, חוגג כבר עשור של קיום צפוני, אגרסיבי (כבר נחזור למילה הזו) ונותן בראש במלוא מובנו המטאלי של המושג.

טירן עזרא (קולות), גיא גולדנברג (גיטרות), רון עמר (תופים), אלרם בוקסר (גיטרות) ויוני ביטון (בס) ממשיכים מסורת לא עתיקה אך מפוארת ומגוונת המתאימה את הדת' מטאל להווה ועושה לו מודרניזציה. פריום עצמם קוראים לזה אגרסיב מטאל, ואני מאוד אוהב את ההגדרה הזו. באלבומם הראשון Reflections הם עשו את זה בעזרת תרכובת מאוד מגוונת של דת', מטאל טכני, שבירות קור, לא מעט גרוב ואפילו שמץ של מלודיות פה ושם. מין צאצא ממזר והדוניסטי של Death ו- Lamb of God . באלבום החדש לעומת זאת...

אתם יודעים מה. ברשותכם, רגע לפני שאנו צוללים מעט אל תוך הקרביים של הקרנף החדש, תנו לי לכתוב מילה או שתיים על הארט וורק. אני אולי לא אובייקטיבי, אך לדעתי הארט וורק שעל העטיפות בז'אנר לסוגיו הוא המוצלח ביותר. רק על עטיפות מטאליות אפשר למצוא יופי, אפלה, תחכום ואפיות, וכל זה בעוד האמנות משקפת במידה רבה של דיוק את המוזיקה והמסר הצרובים על הדיסק שנח לו תחתיה.

אבל הפעם אפילו אני הופתעתי. אלירן קנטור המגה מוכשר יצר בשביל פריום עטיפה אולטרה מודרנית, מלאה במשיכות של צהוב המסתירות בקושי את השד הפנימי של האנוש - אותו מייצגת הבהמה בעלת הקרניים - בעודו משפד את אדונו/עבדו על חודי פחדיו שלו עצמו. וואו!

ובכן, האלבום החדש Behind the Black Eyes שרומז בשמו על היותו המשך, או נכון יותר "כניסה אל תוך המיקרו של Reflections" (בו השיר השישי נקרא The Black Eyes) כמו שהסביר לי את זה אלרם הגיטריסט - נפתח עם השיר Aftermath ועם פריטת ארפג'ו מעוותת וקודרת א-לה Gojira, ובכלל, אם אנחנו כבר בעניין של השוואות, ואם האלבום הקודם היה במוד של Lamb of God, האלבום הזה בהחלט במוד של Gojira על מצע סאונד מעט אורגני יותר. בכל מקרה, ההקדמה השקטה לא נמשכת הרבה זמן, וריף דת' מודרני ועוצמתי שנדמה כאילו רק חיכה מאחורי הפינה מתפרץ מתוכה, וגורם לאוזניות שלי לדמם מתכת.

בלי להוריד את הרגל מהגז, האלבום עובר לשיר השני Power Is All That Matters בו מתואר תחילתו של הקשר הזוגי וראשיתו של הסיפור עליו עומד הקונספט של האלבום. לאחר הפתיחה הלא מתפשרת, בשיר הזה הלהקה מפגישה אותנו - לפחות בנגיעות - עם סגנונות מוזיקליים אחרים כמו שבירות, גרוב וקטעים טכניים יותר.

לשיר הרביעי Revelation הוציאו חברי פריום קליפ דוקו חביב ממסע ההופעות שלהם ברוסיה הקרירה לצד מפלצות האינדסטריאל מטאל Fear Factory . בשיר הזה היכולות הטכניות המאוד גבוהות של חברי ההרכב מגיעות לידי ביטוי ברור, ולמאזינים יהיה די קשה להתעלם מהמשיכה שלהם לדג'נט מוקדם בסגנון Meshuggah.

בינתיים לבחור שלנו - כן, לאותו אחד מהקונספט והזוגיות המדהימה - נשבר הלב, ואפשר להגיד שהוא לא מתמודד עם זה הכי טוב. אם הייתי מעז, הייתי מנחש שמי שכתב את הטקסט הזה ללא ספק חווה אי פעם כמו רובנו פרידה לא קלה. לב שבור בהחלט גורם לגבר Losing the grip.

בשלב הזה האלבום פורש לאתנחתה מוזיקלית בדמות קטע אינסטרומנטלי בשם She feels like home שלמען האמת היה מרגיש מאוד בנוח באלבום מופת כמו From Mars to Sirius של Gojira.

לאחר עוד קטע אינסטרומנטלי שמבחינה מוזיקלית מעט מיותר לדעתי, ובו הגבר השבור חוזר בצורה מטרידה על המשפט She feels like home שוב ושוב, ולאחר שיר קצר וכבד בשם We Fell Apart, We Fall Together מגיע הפינאלה בדמותו של השיר הכי ארוך באלבום A Free Man. היצירה הזו סוגרת את האלבום ואת סיפורו בצורה... ובכן, תצטרכו לגלות לבד.

Behind the Black Eyes הוא אלבום בוגר יותר, קודר יותר, אווירתי יותר, כבד יותר ואם אפשר להגיד את זה על אלבום מטאל; גם תמציתי יותר. אז נכון, הוא לא מושלם, הוא מהודק ורזה יותר מבחינת סגנון ויש שיראו בזה נסיגה מהגיוון והחופש המוזיקלי של האלבום הקודם, אך לדעתי דווקא זה מה שהופך אותו לאלבום קונספט טוב כל כך. באלבום הזה פריום עסקו פחות בלחפש ולהתנסות, והתפנו לספר לנו משהו שלם הן בנרטיב והן מוזיקלית.

כתבתי לכם בהתחלה ש- Behind the Black Eyes הוא אלבום מטאל טוב, ואם משום מה עדיין לא השתכנעתם, אני בטוח שדעתכם לא תהיה שונה בהרבה משלי כשהאוזניות והרמקולים שלכם ישחררו את הקרנף של פריום לתוך אוזניכם, וידממו את אותה מתכת כבדה, מודרנית ואיכותית.

[ פרסם תגובה חדשה ]
:: ניווט ::

[#] [A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [Q] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [X] [Y] [Z]

:: שתפו ::
FaceBook MySpace Twitter Email This
:: חיפוש במגזין ::
 
:: סקירות אלבומים ::

Pyramaze - Contingent

Canine – The Uprising

Sons of Apollo - Psychotic Symphony

Eluveitie – Evocation II – Pantheon

Anathema - The Optimist

Belphegor – Totenritual
>> סקירות נוספות <<

:: עדכונים ::

ראיון:
מחזירים את הגופה - ראיון עם Bill Steer, גיטריסט להקת Carcass

סקירת הופעה:
גירל פאוור - סקירת הופעתן של ZAD, Shiran ו Dorothy Polonium

סקירת הופעה:
כשהדור המייסד כבש את חיפה - סקירת הופעתה של להקת אוריה היפ ב WUNDERBAR חיפה

סקירת הופעה:
מחסה מלודי - סקירת הופעתה של קאמלוט בישראל

כתבה:
Vanessa Ondine – Your Void

סקירת הופעה:
אומנות הרצח – סיקרת הופעתה של Thy Art Is Murder בישראל
>> עדכונים נוספים <<
:: אירועים ::
[30/12/2017]
Clapsodra & Social Dissonance
[13/12] חג האור פנד לנד - אלבום זהב למבול
[14/12] Scardust בהופעה אקוסטית
[26/12] Desert בהופעה מיוחדת לרגל 15 שנות פעילות
[28/12] Prowlers - Flight 666
[04/01] Double Feature Showdown
[17/01] Pain Of Salvation בישראל
[24/01] Satyricon בישראל
[27/01] Ozen Core Night
[07/03] Eluveitie בישראל
[10/03] Cradle of Filth בישראל
[13/04] Necrophobic בישראל
>> לפרסום בלוח אירועים <<
:: כל הזכויות שמורות © מגזין מטאליסט 2002-2014 ::                                                                                :: אתר זה מיוצג על-ידי אילון, אגרט ושות' עורכי דין ::