תפריט ראשי
ראשי: ראיונות | כתבות | חדשות
סקירות: אלבומים | DVD | הופעות
סצינה: אירועים | תמונות | פורומים
שונות: עדכונים | סרטים | וידאו
אודות: המגזין | צוות האתר
פרסום: אירוע \ באנר | חדשות
Ozzy
Graspop
Feed Us Go English Visit Our Facebook Page Visit Our MySpace Profile
:: סקירות אלבומים ::

לאתר הרשמי: לחצו כאן
חברת תקליטים: Relapse Records


רשימת השירים:

01. Nomini
02. An Archer in the Emptiness
03. Transfiguration
04. Primordial Wound
05. The Summer Drones
06. Potomac
07. The Paradise Gallows
08. Violent Constellations
09. Where the Earth meets the Sky


ציון:

23/08/2016
Inter Arma - Paradise Gallows
מאת: ראובן שליט


היה זה בשלהי המאה הקודמת כשבקול תרועה רמה ובתוספת חמת חלילים ועוד כלים שנראה כאילו נלקחו מקטלוג "הטרובדור הצעיר" של 1240 - פרץ הפולק מטאל אל ראש התור בדרך לאוזנינו, כבש אתנו באנרגיות הקרביות שלו והפך לדבר החם ביותר בקרב לובשי השחורים בכל העולם. זמן לא רב לאחר מכן, עם תחילתה של המאה הנוכחית היה זה המטאלקור שעשה את הפריצה שלו. השבירות שנלקחו מההארדקור המזדקן, האגרסיות המטאליות שהיגרו מהדת' והווקאלס המגוונים הפכו את ילד הכלאיים החדש - ולו רק לתקופת מה - לאחד הנסיכים הפופולאריים יותר בביצה המתכתית.

השנים עברו, להקות קמו ונפלו, אגדות מתו ונולדו וסגנונות קמו מרבצם או חזרו אל שנת חורף נוספת. הטרנדים של תחילת המאה אבדו את החיוניות הראשונית. הפולק הפך לשלולית ענק בו משתכשכים אלפי הרכבים ישנים וחדשים בעודם עסוקים לעשות עוד מאותו דבר, כמעט ללא יוצאים מהכלל. המטאלקור בתורו נמתח כמו מסטיק בעודו נקרע ומוליד ז'אנרים שונים שהתרחקו ממנו כמו מתבגרים שבורחים מהבית, משאירים אותו להתקיים קיום בינוני, שטחי וסטטי.

מבחינת אופנות מטאליות, קשה לדבר על השנים האחרונות במונחים של טרנד שולט. כן, היה ועודנו בפעולה - גל חדש של ת'ראש המנסה לינוק מהאולדסקול בעודו משתמש בהפקה עכשווית וסוג של אינטרפרטציה מודרנית. גם באזורי האקסטרים לא קופאים על השמרים - הבלאק למשל מושך לכיוונים מרעננים של אווירתיות ואוונגרד מפתיע, הדת' נוהג להמציא את עצמו מחדש עם להקות חדשות ומדהימות, והדום – אם אפשר להתבטא באופן אירוני - אף פעם לא באמת הוריד את הרגל מהגז. לעזאזל, אפילו המטאל המסורתי זוכה לעדנה.

אך טרנד שולט?! הדבר הכי קרוב למעמד כזה בשנים האחרונות הוא הסאונד הסלאדג'י. הסאונד השומני, העבה, הנמוך והאמריקאי. הסאונד שלקח את הסטונר-רוק הסטלני ודחף אותו לזרועות הבן דוד הגדול והרשע - המטאל.

בשביל לזהות סימנים לפריצה הזו לא צריך ללכת ללמוד זיהוי פלילי. האלבום השני של Mastodon - Leviathan מ-2004 שוגר כמו טיל בליסטי עם ראש נפץ מלא בנשק ביולוגי אל תוך השיח והתודעה של שומעי המטאל בעולם. היום לאחר כ-12 שנה, הסלאדג' אולי לא פופולרי כמו המטאלקור בעשור הקודם, ולא מוכר אלבומים וממלא מועדונים ופסטיבלים כמו מפלצות הפולק בזמנו, אך יחסית לאופיו הנישתי, טביעת היד "המזוהמת" שלו נמצאת בכל מקום.

נראה ש-Inter Arma האמריקאית לקחה את הרעיון הסלאדג'י צעד אחד קדימה. כמו גופה מרקיבה של פלוני חסר מזל שבילתה חודשים בין הגלים, גם כאן יהיה קשה לזהות את מה שהים הזועם השליך אלינו. הזהות הסטונרית הבסיסית הושחתה לגמרי, ומתוך ההרס נולד יצור חדש - דוחה ומרתק, מטיל אימה ומהפנט, רקוב ועוצמתי. הכל בו זמנית.

בתהליך של עשור שהגיע לשיאו עם האלבום החדש והשלישי המלא במספר Paradise Gallows, החבורה מריצ'מונד וירג'יניה חברה למספר הרכבים מודרניים דומים, ויצרה מטבח חדש שכל כולו מטאל קיצוני - מכל הסגנונות המוכרים - מטוגן בשמן עמוק ורותח כמו הגהנום.

Paradise Gallows נפתח עם אינטרו ארוך יחסית בשם Nomini שמציג גיטרה אקוסטית שהופכת תוך כמה רגעים לסולו צוקים פחות אופייני. המשכו הטבעי של האינטרו היא רצועה מספר 7 "Potomac" האינסטרומנטלית שמתחילה באותו סולו שהאינטרו נגמר בו, ממשיכה עם קלידים דרמטיים ומסיימת בקתרזיס מוזיקלי נפלא תוך שהיא בעצם מחלקת את האלבום לשניים.

שני הדברים הקבועים והניכרים ב- Paradise Gallowsהם הגיוון המוזיקלי והסאונד הסלאדג'י. שיר הנושא למשל הוא לא פחות מיצירת דום ופוסט-מטאל מדהימה בת כמעט 12 דקות. לעומתו הרצועה "Violent Constellations" שמגיעה מיד אחריו ועוברת גם היא את ה-11 דקות, יכולה להיחשב בהחלט כיצירת מופת של בלאק אטמוספרי ומודרני. אם דווקא בהשפעות דת'-בלאק ודום-דת' חפצתם, תצטרכו לחזור על עקבותיכם אל החלק הראשון של האלבום לשירים כמו "An Archer in the Emptiness" או "Transfiguration". בקיצור, הכל מהכל.

לאחר יותר משעה, Paradise Gallows מסתיים באפילוג בדמות בלדת רוק גותית ואפלה בשם "Where the Earth Meets the Sky", שמצליחה להוריד מעט את הדופק לפני הסיבוב הבא.

Paradise Gallows הוא מסוג האלבומים שדורשים יותר מהאזנה אחת כדי להבין אותו לעומקו, ולרדת לתוכו המוזיקלי עד הסוף. מנגד, הוא ללא ספק שווה את זה. גם אם אתם רגילים למנות האקסטרים -מטאל שלכם מבושלות בסגנון המסורתי, ההוצאה המצוינת הזו של Inter Arma יכולה בהחלט לשמש בשבילכם שער כניסה אל תוך הגיוון הגדל והולך במטאל הקיצוני המודרני, הן בסאונד והן בהגשה. מבחינתי, אם לא יהיו הפתעות רבות ונעימות עוד יותר במהלך סוף הקיץ והסתיו בואכה 2017, Paradise Gallows הרוויח בצדק את מקומו בצמרת רשימת אלבומי השנה שלי.

[ פרסם תגובה חדשה ]
:: ניווט ::

[#] [A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [Q] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [X] [Y] [Z]

:: שתפו ::
FaceBook MySpace Twitter Email This
:: חיפוש במגזין ::
 
:: סקירות אלבומים ::

Cradle Of Filth - Cryptoriana - The Seductiveness Of Decay

Morbid Angel – Kingdoms disdained

Machine Head – Catharsis

Annihilator - For The Demented

Orphaned Land - Unsung Prophets and Dead Messiahs

Enslaved - E
>> סקירות נוספות <<

:: עדכונים ::

כתבה:
להקליט את המטאל - על הפקת אלבומי מטאל

כתבה:
שתי המערות - כתבה על אלבומה החדש של להקת אורפנד לנד

סקירת הופעה:
שוטפים את המוח - סקירת הופעתן של Magen, Hammer Drill ו-Hot Box בגגרין

כתבה:
סוגרים שנה בישראל - סיכום שנת 2017 במטאל הישראלי

סקירת הופעה:
הנורווגים מביאים את החורף - Satyricon בישראל

סקירת הופעה:
על הנר החסר - סקירת הופעת החנוכה של להקת אורפנד לנד
>> עדכונים נוספים <<
:: אירועים ::
[17/03/2018]
Unwasted Years
[15/02] Night After Valentine
[24/02] PuriMetal
[03/03] A Light In The Dark
[07/03] Eluveitie בישראל
[10/03] Cradle of Filth בישראל
[24/03] Artland
[27/03] TestamenT בישראל
[29/03] Thrashmania
[10/04] Therion בישראל
[13/04] Necrophobic בישראל
[25/04] Orphaned Land בהופעת השקה חגיגית
[12/05] Tribulation בישראל
[19/08] Dragonforce
[13/10] Vitalism בישראל
[14/11] Annihilator בישראל
>> לפרסום בלוח אירועים <<
:: כל הזכויות שמורות © מגזין מטאליסט 2002-2014 ::                                                                                :: אתר זה מיוצג על-ידי אילון, אגרט ושות' עורכי דין ::