תפריט ראשי
ראשי: ראיונות | כתבות | חדשות
סקירות: אלבומים | DVD | הופעות
סצינה: אירועים | תמונות | פורומים
שונות: עדכונים | סרטים | וידאו
אודות: המגזין | צוות האתר
פרסום: אירוע \ באנר | חדשות
Dusturbed
Graspop
Feed Us Go English Visit Our Facebook Page Visit Our MySpace Profile
:: סקירות אלבומים ::

לאתר הרשמי: לחצו כאן


רשימת השירים:


01. 72 Seasons
02. Shadows Follow
03. Screaming Suicide
04. Sleepwalk My Life Away
05. You Must Burn!
06. Lux Aeterna
07. Crown of Barbed Wire
08. Chasing Light
09. If Darkness Had a Son
10. Too Far Gone?
11. Room of Mirrors
12. Inmamorata


ציון:

22/04/2023
Metallica – 72 Seasons
מאת: מתן קדר


ג'ייסון ניוסטד. מה הקשר לג'ייסון ניוסטד עכשיו? אומר לכם, ג'ייסון ניוסטד! כי אחרי שג'ייסון עזב את מטאליקה אי שם בתחילת שנות ה-2000 העליזות, הוא הוציא בשנת 2013 אלבום תחת השם Newsted והאלבום הזה נשמע בדיוק כמו האלבום החדש של מטאליקה, רק פחות ארוך וחופר. רק שהוא עשה את זה עשור קודם, והעובדה שהאלבום שלו היה פחות חופר הפך אותו למשהו שקל יותר לשמוע. אבל החדש של מטאליקה? ובכן, על זה אמא שלי תגיד "שמעתי אותו בדיוק פעמיים – פעם ראשונה ואחרונה".

אז שתהיו בעניינים, בד"כ כשאני רוצה לסקר אלבום אני שומע אותו לפחות איזה 5 פעמים, מנסה לבחון עד כמה לכל שיר יש איזשהו Hook שיכנס לי לראש, משהו שיתפוס אותי, מנסה לנתח ככל האפשר את האלמנטים המוזיקליים, להבין את הדפוסים ובכללי לעשות עבודה רחבה בסה"כ. זאת הפעם הראשונה שאני מתחיל לכתוב את הסקירה עוד לפני שסיימתי לשמוע את האלבום בפעם הראשונה ומן הסתם אשמע את כל האלבום עד שאסיים את הסקירה הזאת, אבל שתבינו את המצב.

רציתי. ממש רציתי. אני מת על מטאליקה. אני מאלה שמשתייכים למחנה ה"אני גאה בזה שאני מת על מטאליקה, כולל על חלק מהחומרים שלהם משנות ה-90 ולדעתי לארס לא מתופף גרוע כמו שעושים ממנו". יש לי אפילו קעקוע של מטאליקה. באמת באמת שאני אוהב אותם, אבל כל המסלול הזה, מ-St. Anger הנוראי, דרך Death Magnetic הסביר, Lulu המביך להחריד ו-Hardwired… To Self Destruct (שעבורי התחיל טוב, נגמר טוב אבל כל מה שבאמצע מיותר) התיש אותי פשוט. מסלול ארוך מאוד של יותר מ-20 שנה של תקווה למשהו טוב לכל אורכו התיש אותי.

בשגרה, כשהאלבום מספיק מעניין אני עובר על כל שיר ומספר עליו, על איך הוא מתפתח ומה הופך אותו לטוב, אבל לא. אני לא הולך להעביר אתכם את זה 12 פעמים על שירים כאלה ארוכים, אלא הולך לספר לכם בקצרה מה הולך כאן. אז מה הולך? ובכן, נשמע כאילו מאז 2016 הלהקה בילתה בסטודיו לא מעט זמן, כתבו מיליון ריפים חסרי השראה לחלוטין, שום פאקינג דבר שלא שמענו קודם, שמו אותם על אותם מקצב וחצי ששמענו מהם מיליון פעם, בעיקר משנות ה-90 והלאה, וזהו. חיברו כל כמה ריפים ומקצבים כאלה לאלבום שכל השירים בו נשמעים אותו דבר.

במצבים כאלה, אני תמיד חוזר לשאלה אחת בסיסית – אם זה היה האלבום הראשון של הלהקה שהיה יוצא לי לשמוע, האם זה היה גורם לי ללכת ולשמוע את שאר החומרים? ובכן, לא. ממש לא. בכלל לא. אפשר בקלות לקצץ את האלבום הזה בחצי, להגיד "אוקיי, יש פה כמה ריפים אחלה (שוב, בהנחה ומעולם לא שמעתי מטאליקה וגם לא את אותו אלבום של ניוסטד) ופה ושם מפציע איזה סולו סבבה" ואז הייתי סקרן אולי. רק אולי.

אז מה השורה האחרונה? מטאליקה הוציאו אלבום שנשמע כאילו הוא יצא כי צריך להוציא אלבום. כדי להמשיך את המכונה הזאת פועלת. כדי לתת לקהל עוד משהו לאכול, עוד מוצר, עוד מנה של מטאליקה שצריך לתת פעם בכמה שנים, ברמה המסחרית ביותר, ולא מתוך שום אמירה אומנותית. הם כבר לא הילדים הכועסים משנות ה-80 עם הביקורתיות הנוקבת, המהירות חסרת הפשרות והיצירתיות שהניחו את אבני הפינה למטאל, הם כבר לא הבוגרים יותר של שנות ה-90 שמתנסים בלהיות רגועים יותר ומדברים הרבה מהלב, הם כבר לא המבוגרים של שנות ה-2000 שמתמודדים עם השדים הפרטיים והקבוצתיים שלהם ועושים את זה בתוך המוזיקה. לא. מטאליקה 2023 הם ארבעה אנשים מבוגרים (שלא לומר זקנים), שבעים ומדושנים וכמו שעשו Bolt Thrower האגדיים בעקבות יצירת המופת שלהם מ-2005, זאת ממש לא בושה להפסיק להוציא אלבומים ולהמשיך רק להופיע, ורצוי כמה שיותר עם חומרים ישנים.

[ פרסם תגובה חדשה ]
:: ניווט ::

[#] [A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [Q] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [X] [Y] [Z]

:: שתפו ::
FaceBook MySpace Twitter Email This
:: חיפוש במגזין ::
 
:: סקירות אלבומים ::

Sulphur Aeon - Seven Crowns and Seven Seals

Obsidian Tide - The Grand Crescendo

Kataklysm - Goliath

Frozen Soul – Glacial Domination

Xentrix – Seven Words

Revision The Dream – Transparency
>> סקירות נוספות <<

:: עדכונים ::

כתבה:
שלושה מוזיקאים ומטאליסט נכנסים לפאב: על פרויקטי צד לא מטאליים

כתבה:
אני חייב מוזיקה

כתבה:
אשמת ניצולים

סקירת הופעה:
Insomnium מקפיאים את תל אביב

ראיון:
חסרי שינה בפינלנד - ראיון עם Nillo Sevanen מ Insomnium

כתבה:
שובם של ההרדי וגם הגרדי
>> עדכונים נוספים <<
:: אירועים ::
[06/10/2023]
Edellom-Those who oppose-Compile-Mashchir-Neron
[07/10] PsychoWard Vol. 3 - Core edition
[11/10] BLIND GUARDIAN בהופעה בתל אביב
[21/10] My chemical romance tribute
[26/10] Structural - "Decrowned" release show
[02/11] פסטישרץ #11
[03/12] PARADISE LOST במופע 30 שנה לאלבום "אייקון"
>> לפרסום בלוח אירועים <<
:: כל הזכויות שמורות © מגזין מטאליסט 2002-2014 ::                                                                                :: אתר זה מיוצג על-ידי אילון, אגרט ושות' עורכי דין ::