תפריט ראשי
ראשי: ראיונות | כתבות | חדשות
סקירות: אלבומים | DVD | הופעות
סצינה: אירועים | תמונות | פורומים
שונות: עדכונים | סרטים | וידאו
אודות: המגזין | צוות האתר
פרסום: אירוע \ באנר | חדשות
IronMaiden
IronMaiden
Feed Us Go English Visit Our Facebook Page Visit Our MySpace Profile
:: Articles ::

20/03/2012
כאן זאת לא ספינת האהבה - על צבים ומטאליסטים
כתב וצילם: אביחי לוי

אמצע ינואר לא נשמע כמו זמן אידאלי לערוך פסטיבל מטאל בינלאומי - אלא אם כן הוא מתקיים על ספינה ששטה בקאריביים. זו הפעם השנייה שעשיתי את דרכי למיאמי לפסטיבל 70000 Tons of Metal, רק שהפעם המשלחת הישראלית גדלה. השנה, להקת Orphaned Land הישראלית הוזמנה להופיע בפסטיבל – בהחלט כבוד גדול. היה אפשר להרגיש את אווירת הפסטיבל במיאמי כבר כמה ימים לפני הפסטיבל... יום רביעי, ה-25 בינואר – לאחר יומיים רצופים של הופעות הגיע הזמן למנוחה קצרה גם לבאי הפסטיבל וגם לצוות הספינה. אני קם בבוקר ועלה לסיפון, ורואה כי ספינת ה-Majesty of the Seas מתקרבת לחוף העיר Georgetown באיי קיימן. בצמוד לחוף עוגנות כבר 4 ספינות נופש "רגילות".


עוגנים באיי קיימןמפני שאין נמל בעיר, הספינה צריכה לעגון במרחק של בערך קילומטר אחד מהחוף, וכך יכולים אנשי הספינה להגיע אל החוף בקלות באמצעות סירות תובלה קטנות שעושות נגלות הלוך-חזור.סירת תובלהלאחר הפלגה קצרה של כ-10 דקות עם החברים מהארץ ועם חברים חדשים מקנדה, מגיעים לחוף של Georgetown. יש לנו 8 שעות להעסיק את עצמנו בעיר עד שחוזרים לספינה וההופעות מתחדשות.
אנחנו מחליטים לקחת טיול מאורגן של מספר שעות על מנת לקבל טעימה מהאיים. הדבר הראשון ששמתי לב אליו בעיר הוא שנוהגים שם בצד ה"לא נכון" של הכביש. חוץ מזה, כמות הבנקים בעיר עצומה. איי קיימן ידועים כמרכז בנקאות ענק בעולם, בזכות חוקי המיסוי, והיעדר מס הכנסה.

משאירים קצת אומנות ב-Georgetownהסיור לוקח אותנו לאורך חוף האי המרכזי Grand Cayman, שלאורכו בנייני דירות מפוארים, אשר אינם מאוכלסים רוב ימות השנה. בעלי הדירות מחזיקים אותם כדירות נופש, ומגיעים לשם לחודש-חודשיים בשנה בלבד. משם, מגיעים לעיירה הקטנה בשם Hell. השם נקרא כך בגלל תצורה גיאולוגית של גשם חומצי על קרקע, שעל פי אגדה אורבנית, התגלתה על ידי חוקר שאמר "This place looks like Hell". חוץ מהקרקע המגניבה ב-Hell יש גם סניף דואר, שם ניתן לקנות גלויות, ולשלוח למשפחה דרישת שלום מ"הגיהנום". מקום זה היה להיט עבור באי הפסטיבל, והעצירה שם נמשכה יותר מבסיור תיירותי רגיל.

HELLבהמשך הסיור עצרנו בחנות המפעל של חברת Tartuga Rum Cakes, שם קיבלנו טעימות של רום מקומי, ועוגות רום אותנטיות מקומיות. רום הבננה היה טעים במיוחד, ואני וחבריי סיימנו בקבוק כזה עוד לפני החזרה לאוטובוס (הנהג הבהיר שלא ניתן לשתות בזמן הנסיעה, אז לא הייתה ברירה!). העצירה האחרונה של הסיור היא בחוות צבי ים. החווה מגדלת עשרות אלפי צבי ים בשנה, ומשחררת את רובם לים, אך את חלקן הם שומרים למאכל, והיה ניתן אפילו להזמין במקום סטייק או קדירת צבי ים. חלק מהצבים ענקיים, ומגיעים לאורך של מטר וחצי.

חוות הצביםלקראת השעה 5 בערב עשינו את דרכנו חזרה למזח, שם לקחנו את סירת התובלה בחזרה לספינה לקראת המשך ההופעות. מאותו המזח יצאו גם סירות תובלה לספינות נופש "רגילות". בכל פעם שיצאה סירה כזו, הנוסעים נופפו לשלום לכיוון התור הארוך של נוסעי הפסטיבל, ולהפתעתם במקום לקבל ניפוף בחזרה, הם קיבלו צרחות וקרניים באוויר. המחווה התקבלה בשמחה, וחלק מהאנשים החזירו קרניים, והייתה ההרגשה שהם קצת מקנאים בנו והיו מעדיפים להיות על הספינה שלנו במקום על הפלגה רגילה. בדרך חזרה ל-Majesty, הבטתי למעלה וראיתי שבאחת המרפסות בקומות העליונות של הספינה עומד מישהו עם גיטרת V אדומה ומנופף אותה באוויר כמו דגל. היה נדמה לי שזה Jeff Waters, מנהיג להקת Annihilator. באותו הערב ישבתי עם Waters בחדר האוכל לארוחת ערב, שם הוא אישר זאת, וגם הזמין אותי להגיע לכיתת האמן שהוא מתכנן להעביר ביום למחרת. ("Please come to my guitar clinic tomorrow so it won't be empty).
לאחר ארוחת הערב מתחיל החצי השני של הפסטיבל. עד כה, כל להקות הפסטיבל הופיעו פעם אחת, ומעכשיו עד סוף הפסטיבל יופיעו פעם נוספת, בסדר שונה ובבמות שונות. ההופעה הראשונה של הערב היא של להקת Overkill, הלהקה היחידה שטרם הופיעה, משום שנדחתה הופעתם ביום הראשון.

Overkillלאחר ההופעה של Overkill אני מחליט לתת למצלמה לנוח, וללכת לשאר הופעות היום רק עם בירה ביד. אני ממשיך להופעה של Crowbar, להקות ה-Sludge Metal של גיטריסט להקת Down, Kirk Windstein. ההופעה לא מביאה קהל גדול מידי, ומאפשרת להתקרב מאוד לבמה. זו עוד אחת מההופעות שהכי נהניתי מהן, המוזיקה שלהם פשוט היפנטה אותי. ההופעה השנייה של Cannibal Corpse מצוינת, אם כי כמעט זהה לסט הראשון שלה. לקהל נכנס בחור מחופש לדמות המצוירת Gumby, ומשתתף בפוגו. סולן הלהקה Corpsegrinder מקדיש לו שיר, ומעודד את כולם להיכנס בו, ואני משאיר את המשקפיים ואת הבירה אצל חבר ומשתתף גם (קיבלתי רק את המשקפיים בחזרה אחר כך).

GUMBYלאחר ההופעה השוברת של Cannibal, עליתי לבמה החיצונית להופעה של Nightwish, הופעת הסיום בשבילי. הלהקה נתנה סט של שעה וחצי. לי אישית עדיין קשה לשמוע את הלהקה בלי Tarja, אך נהניתי מההופעה בכל זאת. בסוף ההופעה הלכתי לישון, לקראת היום האחרון של הפסטיבל.

לוז הופעות היום השלישי

הופעה מצטיינת של היום – Crowbar
ליום הראשון בהפלגה
ליום השני בהפלגה
ליום הרביעי בהפלגה


לגלריית התמונות המלאה

[ פרסם תגובה חדשה ]
:: שתפו ::
FaceBook MySpace Twitter Email This
:: חיפוש במגזין ::
 
:: סקירות אלבומים ::

Gygax – High Fantasy

Steel Panther - Heavy Metal Rules

I’, The Mask – In Flames

Nocturnus A.D. – Paradox

Blut aus Nord – Hallucinogen

Mayhem - Daemon
>> סקירות נוספות <<

:: עדכונים ::

כתבה:
זוכרים את מיכאל

סקירת הופעה:
רם שטיין בהופעה - סקירת הופעת להקת 'רם2' במועדון הבסקולה

סקירת הופעה:
אוכל הישבנים בישראל - סקירת הופעתה של Annihilator בישראל

כתבה:
בגרון ניחר – לזכותו של המטאל הקיצוני

סקירת הופעה:
Damage Premiere - הופעת הבכורה של להקת DPS

סקירת הופעה:
פעם שלישית אפיגלידה - סקירת הופעת להקת Epica
>> עדכונים נוספים <<
:: אירועים ::
[07/12/2019]
Metal For Michael
[30/11] Last minute metal clash
[30/11] En Olam release show - Haifa
[11/12] Amorphis Live In Israel
[12/12] מחזירים את המטאל לראשון
[14/12] En Olam release show - Jerusalem
[18/12] Winter FolkFest
[26/12] חג האור-פנד-לנד המסורתי
[08/01] Mayhem בישראל
[09/01] Total Metal Keoss
[23/01] Walkways x Shredhead
[05/02] Wolves in the throne room בישראל
[14/02] Leprous Live in Israel
[29/02] Jinjer Live in Israel
[18/03] Sonata Arctica בישראל
[30/05] Iron Maiden בישראל
>> לפרסום בלוח אירועים <<
:: כל הזכויות שמורות © מגזין מטאליסט 2002-2014 ::                                                                                :: אתר זה מיוצג על-ידי אילון, אגרט ושות' עורכי דין ::