תפריט ראשי
ראשי: ראיונות | כתבות | חדשות
סקירות: אלבומים | DVD | הופעות
סצינה: אירועים | תמונות | פורומים
שונות: עדכונים | סרטים | וידאו
אודות: המגזין | צוות האתר
פרסום: אירוע \ באנר | חדשות
Ontour
Graspop
Feed Us Go English Visit Our Facebook Page Visit Our MySpace Profile
:: ראיונות ::

02/03/2018
מחזירים את ההרדי גרדי לתמונה - ראיון עם Chirgel, סולן להקת Eluveitie
כתב: אלון מיאסניקוב

במהלך 15 שנה הפכה Eluvietie לאחת מלהקות הפולק הבולטות והחזקות בעולם כיום, אם לא הגדולה מכולן – ולא רק במספר חברי הלהקה.
מאז פריצתה של הלהקה השוויצרית עם האלבום Spirit ב 2006 ואז ההחתמה בחברת הענק Nuclear Blast והאלבום Slania שיצא שנתיים לאחר מכן, סולן הלהקה, מקימה והכותב הראשי שלה Chrigel ממשיך לדחוף את הלהקה שנראה שלא נחה לרגע.
ב 2016 עברה הלהקה משבר בהרכב כששלושה מחברי הלהקה עזבו אותה במקביל, אז נראה שעבור Chrigel לא היה מדובר יותר מאשר פגיעה קלה בכנף, והוא גייס חברי הרכב חדשים והמשיך איתם להוצאת ה EP האקוסטי Evocation II: Pantheon, ועכשיו מקליטה הלהקה אלבום חדש וחשמלי.

שתי הופעתיה הקודמת של הלהקה בארץ זכו להצלחה אדירה, ונראה שהקהל הישראלי התחבר מאד לפולק העשיר בכלים אותנטים של הלהקה שמשולב במטאל קיצוני כבד, התחבר כל כך – שעכשיו הם חוזרים להופעה נוספת שתערך פה בעוד כשבוע. לכבוד הגעתה ישבתי לשוחח עם חברנו Chirgel על מה שהיה, ומה שיהיה:

אהלן Chirgel, זו הפעם השלישית שלך בישראל עם הלהקה, איך ההרגשה לחזור והפעם עם חברים חדשים בהרכב? סיפרת להם משהו עד כה?


אני מאד שמח לחזור אני מאד אוהב את ישראל ואת הקהל אצלכם, היתה לנו חוויה נהדרת בפעמיים הקודמות וזה מאד ריגש אותנו, עדיין לא סיפרתי לחברים החדשים במשפחה דבר על ישראל אבל אני מאמין שככל שהמופע מתקרב זה יעלה עוד ועוד בשיחות, הם יהנו אני בטוח, אני חושב שעדיף לשמור להם את ההפתעה לזמן אמת לא?

אתה היוצר המרכזי בלהקה, האיש עם החזון והאדם שמטווה את הכיוון, קראתי לא מזמן כמה ראיונות אתך שהם דיברת בכנות ודי בכאב על המצב שהיה בלהקה לפני שנתיים, דיברת על מחנות בלהקה, על התפלגות ועל תחושה של חוסר שליטה במובן מסוים, אני רוצה לחזור איתך לנקודה המדויקת שאמרת לעצמך "די, מספיק" ואיך הרגשת אז?

זה נכון, היו מחנות בתוך הלהקה והיתה התפלגות לקבוצות, אני לא הגעתי למצב בו אני מרגיש בודד בתוך הבית שלי (הלהקה) אבל אותי מעולם לא עניין להיות חלק מקבוצה זו או אחרת, זה נראה לי טפשי שבתוך הלהקה שאמורה להיות מאוחדת קורים כאלו דברים, הרי כולם אמורים לרצות אותו דבר, היתה אנרגיה לא בריאה בזה אין ספק, לא אהבתי את עניין הקבוצות, זה גרם לי להרגיש לא נעים ולא בנוח, תמיד היינו להקה דמוקרטית ולכל אחד היה מה לומר והחלטנו יחד ולא בצורה דיקטטורית, היתה דמוקרטיה מלאה בלהקה, אני חייב גם לומר שההחלטה לחתוך לא באה ממני אלא מהם, 3 חברי הרכב החליטו יחד לצאת מהלהקה ולהקים הרכב משלהם, זה לא בא ממני, אבל זה היה הצעד הנכון כי אחרת או שהיינו מתפרקים או שהיו קורים בלהקה דברים ממש מוזרים.
אני לא הרגשתי איבוד שליטה, הרגשתי שאנחנו עומדים בפני אתגר אבל שהשלם שלנו הרבה יותר גדול מסכום חלקיו, ומחבר להקה כזה או אחר, אחרי הכל היינו יחד עשר שנים, הסתובבנו סביב העולם, עשינו אלבומים יחד, כתבנו יחד, עברנו המון חוויות מגבשות, קל זה לא היה אבל אני מאמין שזה עשה רק טוב לשני הצדדים, אני מאחל להם המון בהצלחה עם ההרכב החדש שלהם ואין לי כעס או טינה כלפי אף אחד מהם, זה קצת כמו גירושין שאתה מרגיש שזה הצעד הטוב ביותר עבור שני הצדדים, וזה עושה רק טוב לשני הצדדים.
זה היה צעד טוב להם וצעד טוב לנו.ואיך מצאת את החברים החדשים בלהקה?
זה סיפור קצת מוזר, בטח לא הדרך הרגילה למצוא חברי להקה חדשים: כששלושת חברי ההרכב עזבו אותנו היו לנו הופעות סגורות מראש שנקבעו קודם לכן, אנחנו להקה שמעולם לא ביטלה הופעה באף מקום ובשום מקרה אז היה לי ברור שאת ההופעות האלו חייבים לעשות, המנהל שלנו אוליבר המליץ לי על 3 מוזיקאים שכירים שלדעתו יוכלו להתמודד עם האתגר ולעשות עבודה טובה בהופעות האלו, צלצלתי אליהם ושכרתי אותם להופעות שנקבעו מראש, ההופעות עברו מצויין והייתי מאד מרוצה מהם אז למשך פרק זמן מסויים המשכתי איתם בסידור הזה לעוד כמה חודשים כשבמקביל חיפשנו חברי להקה קבועים להמשך הדרך.
לא הכרנו את המוזיקאים האלו לפני, ההכרות הראשונה שלנו איתם היתה בהופעות האלו שכאמור עבדו נהדר, הם עשו את העבודה בכזו מקצועיות שזה הרגיש כאילו הם איתנו בלהקה מהיום הראשון, אחרי כמה חודשים בשיחה שעשינו בינינו חברי הלהקה ה"אמיתיים" עלתה השאלה המתבקשת "למה אנחנו ממשיכים לחפש לעצמינו חברי להקה חדשים כאשר למעשה יש לנו כבר את הטובים ביותר?"
כל מה שנשאר היה להציע להם להצטרף רשמית כחברי הרכב, לשמחתי שלושתם הסכימו ומאז אנחנו יחד ואני חייב לומר שזה היה כמו לזכות בפרס, הם נכס ענק ללהקה וזה מרגיש ונראה מתאים.
הכל מקצועי, יש אנרגיה מדהימה בלהקה, אתה תראה על הבמה בהופעה, זה מורגש מאד.
באיזשהוא מקום דם חדש תמיד נותן דרייב לכל העניין, במיוחד כשמדובר באנשים שלא היו חלק מההרכב או מהקטע ופתאום מכניסים רעב לתוך המערכת והמון רצון להוכיח ולהצליח, המון רצון להיות הכי מקצועים שיש ולדחוף קדימה.תמיד שמרתם על מסורת של לשחרר גם אלבומים אקוסטים ולא רק אלבומי מטאל
לא רואה בזה בדיוק מסורת או משהו שאנחנו מחוייבים אליו, אנחנו לפני הכל להקת מטאל, זה ברור לנו מאד ואני מאמין שזה ברור גם לקהל שלנו, היה לנו מה לומר מבחינת שירים אקוסטים אז כתבנו עוד אלבום כזה אבל לא הייתי קורה לזה מסורת או משהו שנעשה באופן קבוע.

חשבת שאם האלבומים האלו היו מקודמים מחוץ לקהילת המטאל ועל ידי חברת תקליטים שאינה מטאל הייתם מגיעים לקהל רחב יותר?
הרעיון הזה שהזכרת כאן עלה לא פעם ולא פעמיים וקיבלנו המון הצעות על זה מכל מיני חברות תקליטים אבל החלטנו להשאר תחת קורת גג אחת של "נוקליאר בלאסט" ולהמשיך להוציא דרכם את כל האלבומים שלנו, אקוסטים או לא, כי אני מאמין שהם פונים בסופו של יום לאותו קהל שאוהב אותנו ומעריך את מה שאנחנו עושים, אנחנו גם לא רוצים להפריד כוחות וליצור סוג של מצב שללהקה יש שני קהלים שונים, גם הצד האקוסטי שלנו הוא חלק מהשלם של הלהקה ולא משהו מנוגד ממנו או נפרד ממנו.
החזון שלנו כלהקה תמיד היה משולב אבל בצורה כזו שהרוב המכריע הוא מטאל כמובן.

הסינגל החדש שלכם Rebirth לווה בוידיאוקליפ והציג את החברים החדשים, איך משתלב בסט ליסט של ההופעות שלכם החומר האקוסטי? ומה כרגע יותר מרגיש לך נכון: לקדם חומר חדש שנכתב עם חברי להקה חדשים או לתת לקהל את הלהיטים שהוא אוהב? קשה לך לנגן כיום שיר כמו The Call Of The Mountains לדוגמא?
לשמחתי הקהל מקבל באהבה גם שניים שלושה שירים אקוסטים בהופעה, כמו שאמרתי קודם, זה חלק מאיתנו כלהקה והקהל שאיתנו יודע את זה ואוהב את זה, כמובן ש 90% מהמופע זה שירי מטאל עם כל הלהיטים הכי גדולים שלנו שתמיד הולכים מצויין בהופעות, אני לא חושב שלדחוף חומר חדש בגרון של הקהל ולבצע מתוך 15 שירים בהופעה עשרה חדשים זה דבר חכם, ממש לא, הרעיון הוא תמיד לתת בהופעה את המיטב שלך, אני לא מרגיש קושי לנגן או לבצע אף שיר מהעבר שלנו על הבמה, גם לא קושי רגשי, כל השירים האלו הם חלק מהדי אן איי שלנו כלהקה, והם שייכים לנו כלהקה ולא לחבר להקה זה או אחר, כמו שאמרתי קודם: השלם גדול מסכום חלקיו וגם כאן זה נראה בפועל, אנחנו מנגנים הכל, בלי לפסוח על אף שיר אהוב שלנו.


אתם מתויגים כלהקת פולק מטאל, עדיין במדינה שלכם שוויץ, המוזיקה הזו לא כל כך פופולרית פרט אליכם, אין עוד הרכבים דומים כמו נניח בפינלנד, לשוויץ תמיד היתה מסורת לספק לעולם מעט להקות, אבל להקות מיוחדות ואיכותיות מאד.

אנחנו להקת פולק מטאל, זה לגמרי נכון, אין בשוויץ עוד הרכבים כאלו כמעט, גם זה נכון, בניגוד כמו שאמרת לפינלנד, שם הסצנה הזו משגשגת עד מאד ומגוון הלהקות הוא עצום ופורה, יש לנו בשוויץ כמה להקות חדשות וטובות שאולי לא שמעתם עליהם שמנגנות כל מיני סוגים של מטאל, להקות כמו Abinchova, Calad Môr, Dreamshade, Final Story, שאני שמח לפרגן להם ולהזכיר אותם, שווה שתנסו להקשיב להם, אבל בגדול תמיד זה היה ככה אצלנו בשוויץ, לא הרבה להקות, בתחילת שנות התשעים היתה סצנת דת` מטאל מדהימה בציריך, גם לי היתה אז להקה בשם Sacer שניגנה את הסגנון, הלהקות השוויצריות שבאמת פרצו אז מחוץ למדינה היו בעיקר Messiah וכמובן Samael ו Coroner ולפניהם כמובן היו Celtic Frost ו Hellhammer שהיו הראשונים להביא את המטאל הכבד לשוויץ.
אבל אתה צודק לגמרי, כשאני מסתכל עלינו כלהקה אנחנו שונים, שונים ממה שקורה בפינלנד, לא נשמעים כמוהם, ושונים גם ממה שקורה בשוויץ ולא נשמעים כמו שאר הלהקות כאן, אולי זה אני כי אני כבר ה"סבא" של הלהקה הזו....אתה חושב שיש לכם מקום או אפשרות לגדול עוד כלהקה או שאתה שמח במקום בו אתם נמצאים כיום?
התשובה לשתי השאלות שלך היא כן, אני חושב שיש לנו מקום לגדול כלהקה, האמת שבשנים האחרונות כל אלבום שאנחנו מוציאים מצליח יותר מהקודם והמצב שלנו מהבחינה הזו טוב מאד, למרות שזה לא מגיע למימדים של הלהקות הענקיות בתחום המטאל, אנחנו מובילים בתחום של הפולק מטאל וזה מצויין, האמת שאני שמח מאד גם עם המצב הקיים, אני מרוצה מאד גם ממה שיש, אני לא רעב לעוד ועוד בלי סוף, אני עושה אמנות ואם זה מצליח אז נפלא, קשה לדמיין שנהיה המטאליקה הבאים, אנחנו ב 2018 וכל תעשיית המוזיקה נמצאת במקום שונה לחלוטין כיום, טוב לי, אני מרוצה מאד סך הכל.

עברת דרך ארוכה מאד כלהקה מההתחלה בחברת תקליטים קטנה ועד המעבר לנוקליאר בלאסט, אלבומים אקוסטים, אלבומי מטאל, שינויי הרכב, המון חברים בלהקה, מה נותן לך אחרי כל השנים האלו את המוטיבציה?
היצירה, להביא כל פעם משהו חדש, מיוחד, שיאתגר אותנו וכמובן שנהנה ממנו, האווירה בהופעות, האהבה הענקית מהקהל בכל העולם, האפשרות להגיע למקומות בעולם ולנגן את המוזיקה שלנו, המוזיקה עצמה היא מה שממלא אותי במוטיבציה, אני מדבר בשם כל חברי הלהקה כאן, זה הכוח שמניע אותנו תמיד ללכת קדימה ולהתגבר על הכל.
נכון שזה יכול להיות קשה לפעמים, מתיש ולא זוהר כלל אבל אנחנו לא נמצאים כאן בשביל הזוהר אלא בשביל המוזיקה, אני רוצה להוסיף כאן תודה אישית ממני ומכל הלהקה לכל הקהל שלנו בישראל, לא ידענו למה לצפות בהתחלה וקיבלנו הפתעה מדהימה ומדינה שאנחנו תמיד שמחים לחזור אליה ולנגן בשבילכם.

[ פרסם תגובה חדשה ]
:: שתפו ::
FaceBook MySpace Twitter Email This
:: חיפוש במגזין ::
 
:: סקירות אלבומים ::

Exumer – Hostile Defiance

Sühnopfer - Hic Regnant Borbonii Manes

Batushka - Панихида

Asylum Pyre – N°4

Soen – Lotus

Amon amarth – Berserker
>> סקירות נוספות <<

:: עדכונים ::

ראיון:
כשהשמש שוקעת על תל אביב - ראיון עם Mikko Kotemaki מלהקת Swallow The Sun

סקירת הופעה:
על אימה קוסמית ודת' מטאל - סקירת הופעתן של Structural, Obsidian Tide, Prey for Nothing

כתבה:
מטאל אינפיניטיסימלי: על פילוג וגיבוש

סקירת הופעה:
חוגגים מבול - סקירת מופע ה 15 שנה לאלבום Mabool של להקת אורפנד לנד

סקירת הופעה:
פרחים בקבר - סקירת הופעתה השקת האלבום של של להקת Tilian

ביקורת סרט:
The Dirt
>> עדכונים נוספים <<
:: אירועים ::
[18/07/2019]
Dream Theater בישראל
[21/06] Endless Agony - Clapsodra & Above The Ruins
[27/06] Canine בחגיגות עשות
[29/06] Archspire בישראל
[02/07] Disturbed בישראל
[05/07] Swallow The Sun בישראל
[27/07] SHREDHEAD בהופעת השקה לאלבום החדש
[29/07] Arch Enemy בישראל
[19/09] Septicflesh בישראל
[10/10] Epica בישראל
[13/11] Annihilator בישראל
[16/11] Harakiri For The Sky
[26/12] חג האור-פנד-לנד המסורתי
>> לפרסום בלוח אירועים <<
:: כל הזכויות שמורות © מגזין מטאליסט 2002-2014 ::                                                                                :: אתר זה מיוצג על-ידי אילון, אגרט ושות' עורכי דין ::