תפריט ראשי
ראשי: ראיונות | כתבות | חדשות
סקירות: אלבומים | DVD | הופעות
סצינה: אירועים | תמונות | פורומים
שונות: עדכונים | סרטים | וידאו
אודות: המגזין | צוות האתר
פרסום: אירוע \ באנר | חדשות
Download
IronMaiden
Feed Us Go English Visit Our Facebook Page Visit Our MySpace Profile
:: ראיונות ::

04/05/2018
מאפלת שנות השמונים - ראיון עם Adam Zars, גיטריסט להקת Tribulation
כתב: אלון מיאסניקוב

אדם זארס הוא הגיטריסט של Tribulation השבדית להקה שהפתיעה את עולם המטאל ב 2015 עם האלבום Children of The Night והוציאה השנה את אלבומה החדש והרביעי במספר Down Below, חטיבת הגיטרות של אדם זארס וג`ונתן הולטן נתנו את הנופך והסאונד הייחודי שהביא את הלהקה הזו להיות הדיבור החם של השנים האחרונות, הרכב שמשלב מטאל קיצוני עכשווי עם האווירה, והריפים של שנות השמונים, כשהשפעות הבולטות הן Mercyful Fate ואפילו Celtic Frost.

ההרכב הזה, שהופך בהדרגה לאחד החשובים והמצליחים במטאל הקיצוני הגיע לראשונה לארץ ב 2015 עם Marduk, כשבשבוע הבא הם מגיעים אלינו שוב – והפעם כהדליינרס. ישבתי לדבר עם זארס, מי שהתחיל דרכו בעוד להקה שעושה כבוד לשנות השמונים – הרכב הרטרו ספיד מטאל Enforcer, וממשיך לשלב את יסודות הנגינה המלודית משם בתוך המטאל הקיצוני של Tribualtion:


קרדיט לתמונה הראשית: פרנק ורלינדן

מה המצב אדם? סיימתם עכשיו סיבוב הופעות ארוך של חודשיים, הכי ארוך שהיה לכם עד כה, במהלכו הופעתם עם Arch Enemy ו Insomnium, איך אתה מסכם את הסיבוב?

אני חייב לומר שלמרות שהסיבוב היה מתיש זה היה הדבר הכי טוב שעשינו, התגבשנו מאד, ניגנו כמעט כל לילה, היינו אחד בתוך התחת של השני חודשיים, זה תהליך שלהקה חייבת לעבור אותו כדי לגדול, אני חושב שהבמה שקיבלנו בסיבוב הזה עקב זה שניגנו עם 2 להקות גדולות ומוכרות עזרה לנו מבחינת התנאים האופטימליים ביותר לתת את המופע הכי טוב היות והארגון היה מקצועי עד לפרטים הקטנים ביותר, לנגן ערב ערב את השירים שלך מול קהל באינטנסיביות כזו זו משהו שמעולם לא עשינו בעבר ואני יודע שמכאן והלאה נעשה אותו עוד הרבה בעתיד, אנחנו נמצאים כרגע בשיא הכושר והפוקוס, באופן מוזר אנחנו לא עייפים מהטור כלל, אולי זה כי זה אחד מסיבובי ההופעות הראשונים שלנו... בוא נדבר עוד 5 שנים... כרגע יש לנו המון אנרגיה ורק רוצים לנגן יותר ויותר, צמוד למופע בתל אביב אנחנו גם מנגנים בטורקיה דרך אגב, מנסים למצוא עוד ועוד טריטוריות חדשות.

והקהל שלהם "אכל" אתכם בצורה טבעית? אחרי הכל החומר שלכם הרבה יותר אפל משל שתיהן

אני חששתי מזה גם כי אחרי הכל אנחנו הברבור השחור בטור הזה אבל המסקנה שהגענו אליה היתה פשוטה והיא לנגן בכל לילה את ההופעה הכי טובה שאנחנו יכולים, "לשרוף" את הבמה ולתת את המקסימום שלנו, גם קהל שפחות מכיר או שומע את הסגנון באופן שוטף: יהנה ויתחבר לזה, לשמחתי זה עבד לנו מצויין וקיבלנו תגובות טובות מאד גם מהקהל של הלהקות האחרות בטור וזה למעשה מה שרצינו להשיג, והדרך להשיג זאת היא לתת הופעה מעולה שאי אפשר להתעלם ממנה בלי קשר לעד כמה אתה חובב או לא חובב של הסגנון עצמו.

אתם עדיין בגיל המתאים לסיבובי הופעות ארוכים

לגמרי, רוב חברי הלהקה מתחת לגיל 30, אנחנו צעירים, לא בעלי משפחות, וזה הזמן הטוב ביותר עבורינו לתת פוש על ההרכב הזה ולנסות לנגן כמה שיותר הופעות בכל העולם, לפתח טריטוריות, לבנות קהל, ממש כמו שאנחנו מנסים לעשות גם אצלכם בישראל, זה הגיל שבו אנחנו עדיין יכולים לתת לזה לקרות ואנחנו ננצל את השנים האלו כדי להופיע ולהופיע כמה שיותר בכל מקום, זו הבנייה שלנו.ההצלחה של Children Of The Night הפתיעה אותך? כל המדיה שהתעסקה בהשוואות ביניכם לבין Dissection ו Ghost היתה משהו שתפס אתכם לא מוכנים אני מניח...

האמת שכן, לגמרי, אני לא אשקר ואומר שציפינו לזה, כן ידענו שיש לנו ביד אלבום טוב מאד עם קטע מיוחד ונורא קיווינו שהוא יתפוס אבל להגיד לך שחשבתי שישוו אותנו ללהקות האלו שציינת? ממש לא, היינו מופתעים מההד הענק שהאלבום ובעקבותיו הלהקה קיבלו, הרבה להקות זה היה מכניס למצב לא בריא של אגו טריפ שתמיד מוביל למריבות אבל אנחנו להקה צנועה ואין לנו בעיות אגו בתוך הלהקה, גם השינוי בהרכב בעמדת המתופף לא בא בקטע רע אלא כי המתופף הקודם פרש ממוזיקה ורצה להתמקד בחיי משפחה וזה לגיטימי, נשארנו חברים, הכל בסדר בינינו, אבל אנחנו להקה שמחוייבת כמו שאמרתי קודם להמון הופעות ומי שבלהקה צריך לדעת שזה הולך למקום הזה, המגמה היא לנגן כמה שיותר הופעות, כתוצאה מה"לחץ" שאתה מתאר לא נכנסנו ללופ אלא כתבנו והקלטנו את האלבום החדש Down Below שלדעתנו לא נופל מקודמו ויש שיגידו יותר טוב, התשובה שלנו היתה עשייה אומנותית, לכתוב עוד אלבום, ואני שמח שעשינו את זה.

להרבה אנשים Children Of The Night נחשב כאלבום הראשון שלכם

נכון, גם אני חושב, למרות ההוצאה המחודשת שעשו בשנה שעברה לאלבומים הקודמים שלנו, רוב הקהל הכיר אותנו באלבום הזה (Children Of The Night) ומבחינתו זה האלבום הראשון, אין לי בעיה עם זה, מי שרוצה למצוא מוצא תוך דקה וחצי שזה לא המצב ושהיו עוד 2 אלבומים קודם, ואני מקווה שהוא יתעניין בהם, זה קורה להרבה להקות לדעתי.של מי היה הרעיון לקאבר ל One Hundred Years של הקיור? אתם רואים קהל כזה בהופעות?

של ג`ונתן, וכן, אנחנו רואים כמעט בכל הופעה בערך 10-20 אחוז קהל לא מטאלי שמגיע מגותיק רוק, שוגייז, ניו וייב ופוסט פאנק, זה בהחלט קהל קרוב אלינו, אנחנו מאד אוהבים ומושפעים מכל הלהקות האלו, באלבום החדש זה אפילו יותר בולט, אם זה משהו שיתגבר באלבומים הבאים? לא יודע כעת, מוקדם לשער, אבל תמיד נהיה להקת מטאל זה בטוח. שים לב שגם בבחירת קאבר לקיור לקחנו את השיר הכי כבד שלהם.

מה הזכרון שלך מהביקור הקודם בישראל?

מקום שמאד נהנינו בו, מהיחס אלינו, מהאווירה, מהקהל וההופעה עצמה כמובן, עזבנו את ישראל עם חויה מעולה וזכרון טוב שהוביל לתחושה של תמיד רוצים לחזור שוב ואני שמח שיוצא לנו לעשות זאת עכשיו ולהגיע שוב.

מילות סיכום

אנחנו נותנים כמו שאמרתי את הנשמה על הבמה אז.. תגיעו להופעה ! אנחנו ננגן סט ליסט ארוך, שונה ממה שניגנו באירופה, מי שהיה בהופעה הקודמת שלנו בישראל יודע ששווה לו להגיע ומי שלא היה עומד לחוות את זה בפעם הראשונה וגם לא שווה להגיע, אנחנו נדאג למופע מעולה, אתם תדאגו להיות שם.
נתראה בקרוב

[ פרסם תגובה חדשה ]
:: שתפו ::
FaceBook MySpace Twitter Email This
:: חיפוש במגזין ::
 
:: סקירות אלבומים ::

The Spirit - Cosmic Terror

Annihilator – Ballistic/Sadistic

Helms Alee – Noctiluca

Alcest – Spiritual instinct

SinHeresy - Out of Connection

Pelican - Nighttime Stories
>> סקירות נוספות <<

:: עדכונים ::

כתבה:
זאב אמריקאי בישראל - סקירת הופעתם של Wolves in the Throne Room בישראל

סקירת הופעה:
על הדבש ועל העוקץ - סקירת הופעתן של Walkways ו Shredhead במועדון הבארבי

סקירת הופעה:
הצפת פרוג - סקירת הופעתן של 11.1.20 - Scalar + Obsidian Tide + Parsec

כתבה:
על כסאות מוזיקליים – אלבומי השנה שהתפספסו

כתבה:
לידת הבתולה - סיפורה של להקת Iron Maiden חלק א' – ההתחלה ועד מספרו של השטן

סקירת הופעה:
ניצלו מטביעה - סקירת הופעתה של להקת Mayhem
>> עדכונים נוספים <<
:: אירועים ::
[18/04/2020]
Dark Funeral Live in Tel Aviv
[20/02] Red Nights with Orpheus Blade
[21/02] Zad-Nūr-Sklep
[29/02] Jinjer Live in Israel
[18/03] Sonata Arctica בישראל
[19/03] Prowlers - Welcome To TLV
[25/03] Cattle Decapitation Live In Tel Aviv
[01/04] Tiamat בישראל
[11/04] The Voynich Code
[02/05] Heaven Shall Burn בישראל
[30/05] Iron Maiden בישראל
[14/06] Soen Live in Israel
[02/07] Symphony X בישראל
>> לפרסום בלוח אירועים <<
:: כל הזכויות שמורות © מגזין מטאליסט 2002-2014 ::                                                                                :: אתר זה מיוצג על-ידי אילון, אגרט ושות' עורכי דין ::