תפריט ראשי
ראשי: ראיונות | כתבות | חדשות
סקירות: אלבומים | DVD | הופעות
סצינה: אירועים | תמונות | פורומים
שונות: עדכונים | סרטים | וידאו
אודות: המגזין | צוות האתר
פרסום: אירוע \ באנר | חדשות
Dewin
Edellom
Feed Us Go English Visit Our Facebook Page Visit Our MySpace Profile
:: סקירות הופעות ::

11/09/2017
מצילים את העולם - סקירת הופעתה סונטה ארקטיקה בישראל
כתבה: ניצן כהן
צילמה: אלכס ימפולסקי

לפני כמה חודשים הפתיעו אותנו בענק חברת ההפקות החדשה ASM, עם הופעה של להקת הענק Amon Amarth. ההופעה המדוברת קרתה והביאה כמות קהל שבארץ לא רואים כמותה בכל יום. הם לא חיכו הרבה בשביל לבשר לנו על הופעה שניה בסדר גודל לא קטן והבטיחו לנו את להקת הפאוור מהגדולות בעולם - סונטה ארקטיקה. גם כאן, מכירת הכרטיסים הפסיקה ומועדון ההוואנה נראה מלא עד אפס מקום. גם כאן, שינויים של הרגע האחרון העיבו על הערב כאשר שעת פתיחת הדלתות השתנתה לפחות פעמיים מהכתוב על הפלאייר וגרמו לבלבול רב, אבל לקהל המעריצים שחיכה הרבה לפני הדלתות זה לא ממש הפריע.

הקהל הריע בקול אחיד "סונטה" כשמוזיקת פיות החלה להתנגן לאורות כחולים, בעוד חברי הלהקה עולים אחד אחד על הבמה. ההופעה נפתחה באנרגיה עצמתית של הקהל וחברי הלהקה הפיניים קיבלו אותו בחום ואהבה, בשיר הפותח את אלבומם האחרון, Closer to an Animal. טוני קאקו, סולן הלהקה המיתולוגי, הפליא בקולו הייחודי. על אף מראה והתנהגות ה"ילד המוזר" של המטאל, הצליח טוני לגבש מאחוריו הרכב מופלא שטבע חותם בעולם המטאל המלודי.

בהמשך ישיר פנתה הלהקה לאחד הלהיטים הגדולים יותר מהאלבום האחרון, The Wolves Die Young. על אף התחושה הברורה שעלתה מההקלטות המחודשות של אלבומם הראשון Ecliptica, כאשר נראה שטוני הפסיק לצעוק גבוה (למעשה, זה ממש מה שהוא אמר) הוא ממש לא ממחיש את זה בהופעה. הפעם הוא צעק, וגבוה. אבל הפסיק לשיר בשיר השלישי שנלקח ממש מאותו האלבום ומאז ומתמיד היה בעיני אחד השירים הטובים שלהם - Fullmoon. אני מודה שגם אני, כמו כל הקהל, נשברתי וצעקתי Run away. שקרנית שכמותי. שרתי את כל המילים. כל אחת ואחת מהן. ולפתע הייתי שוב בתיכון, בתקופה שאלבום אחד היה כל כך הרבה עבורי.

סיפור מרתק על מכוניתו הראשונה, שהיום עומדת כפסל סביבתי\ברביקיו בחצר הבית שלו, הוביל את הלהקה לשיר הבא Paid In Full. השיר מתהדר בסולו קיטאר נפלא, שגורר תשואות רבות מהקהל השבוי. כל האלבום האחרון של הלהקה, לקח באופן קשה את עולם ה"קיימות", אהבת הטבע והסביבה, ונאומים בנושא הובילו משיר לשיר. הבא בתור היה We Are What We Are שנפתח בסולו חליל קסום. אחד הדברים החזקים ביותר בקולו של קאקו הוא הרגש העוצמתי שנמצא בכל שבריר שלו, והפעם נראה שהוא כמעט בוכה.אבל בפאוור מטאל מוכרחים להיות שמח, ועדיין עוקצני, לכן השיר Black Sheep מהאלבום Silence התאים ממש בול. החיוכים ששילח לעברנו הבאסיסט מדי פעם הוכיחו את מה שאני כבר יודעת מעל לכל ספק. הקהל בארץ הוא ייחודי. הוא חם, הוא אוהב, הוא מחבק, הוא נהנה והוא מרגיש טוב כשלהקה כמו סונטה מגיעה עד אליו כדי לגרום לו ליהנות מהשירים שהוא אוהב כל כך. ככה, עד הבית. ואפילו יותר מזה, נותנת כבוד לשירים מכל האלבומים האהובים - אפילו שמדובר בטור של אלבומם ה9.

הם בוחרים שלא לדבר הרבה, נראה שזה כדי להשאיר מקום לכמה שיותר שירים בערב הזה, ולכן ממשיכים ישר לשיר קורע הלב Among The Shooting Stars. יש פרצופים מבולבלים בקהל, נראה שמאותם אלו שלא הגיעו מוכנים והתאמנו רק על האלבומים המוקדמים של הלהקה, אלה שהביאו אותה למקום בו היא נמצאת היום. לרגע נראה כאילו שהם מנסים להגיד משהו, גם בשיר הבא Give Me The Right. הם מנסים להגיד משהו על הקיום שלנו בעולם הזה, בחירת השירים מצביעה על דפוס שלמעשה חוזר בשירים שכתבו תמיד - הזכות להיות אתה, עצמך, ולחיות בשלווה בעולם הזה היא הכל. ככל שנרצה לקבל אותה, נצטרך גם לתת אותה בתמורה. לעולם, לסביבה, זה לזה. לתת אותה אומר לתת אהבה, ככה אומר גם השיר הבא Talulah, אחד השירים היפים ביותר שלהם.

אבל אהבה בין אדם לאדם היא לגמרי אוברייטד כשהאלבום האחרון נשמע כמו סאונדטרק לאמת מטרידה של אל גור. אז נמשיך לשיר Fairytale שיש מי שטוען שנכתב ממש על טראמפ - למרות שהאלבום יצא רק זמן קצר אחרי שהוא נבחר לנשיאות המעצמה המשפיעה בעולם. התאורה במופע הזה היא חלק בלתי נפרד מהאווירה אותה מנסה הלהקה להעביר. בין כחול לאדום, ירוק לצהוב, תחושת ההתחממות הגלובלית עוברת מצוין. אנרגיה שלא ברור מהיכן הגיעה החזירה אותנו לאקליפטיקה בשיר שבזכותו הצלחתי לרוץ. דבר שאני לא עושה. 8th Commandment. אותה האנרגיה הובילה גם את כל הידיים באוויר לשיר שמעביר את כל מהותו של האלבום האחרון - Life. השיר הזה מכיל את אחת השורות המטומטמות והקיטשיות בהיסטוריה של המטאל. ואז מודה בזה.
Life is better alive
It is a dumb thing to say
But the fact won’t fade away…הלהקה ירדה מהבמה לתהליך הקבוע של תשואות והדרן, ואף אחד לא התרגש. כרגיל, משחק קצת מעפן כדי לקבל עוד כמה תשואות מושך את הלהקה בחזרה לבמה. הגיטריסטElias Viljanen ניגן את המלודיה של Replica, והקהל אישר ושר גם הפעם את כל המילים כולן. נשארו רק עוד כמה שירים לערב, Misplaced וDon't Say a Word, וממש לפניו טוני הקדיש את הרגעים האחרונים להודות לכל מי שקנה כרטיס. אי פעם. וביקש שנמשיך. לקנות עוד כרטיסים, לבוא, לתת ללהקות את היכולת להמשיך ולנגן. זה לא משנה איזה מוזיקה תשמעו, תאהבו ותהנו - העיקר שתמשיכו ללכת ולראות להקות אמיתיות, אנשים אמיתיים, מנגנים מוזיקה אמיתית. תמשיכו לאהוב, ולהנות ממוזיקה ולקנות כרטיסים - כי רק ככה שומרים את המוזיקה חיה.

הם סיימו את ההופעה בשיר Don't Say a Word, והקהל הראה את כל האהבה שהוא יכל, קפץ והתלהב. כי זאת המהות האמיתית של המוזיקה. סונטה ניסו להגיד משהו הערב. בבחירת השירים, באנרגיה ששמו על הבמה, באהבה לקהל, בעצם זה שהגיעו לישראל למרות הכל. במשפט אחד, נראה שהם ניסו להגיד זה פשוט שlife is better alive ,so live and let live. אין מה להגיד, זה מסר פשוט, אפילו קצת טיפשי, אבל נכון כל כך - והם הצליחו להעביר אותו, את כולו. אז עכשיו כשסיימנו עם כל הפוצי מוצי, אפשר לסיים את ההופעה באמת בשאלה אחת, שחזרה כמה פעמים, עם תשובה אחת מתקבלת. השאלה הפשוטה היא האם יש משהו שאתם צריכים, והתשובה היא פשוט - וודקה. ומי שכל כך צריך מקבל את השיר הבה נגילה בגרסת הוודקה שלו.


לגלריית התמונות המלאה

[ פרסם תגובה חדשה ]
:: שתפו ::
FaceBook MySpace Twitter Email This
:: חיפוש במגזין ::
 
:: סקירות אלבומים ::

Witherfall - Nocturnes And Requiems

Execration – Return to the Void

Myrkur – Mareridt

Born Of Osiris – The Eternal Reign

Paradise Lost – Medusa

Havok – Conformicide
>> סקירות נוספות <<

:: עדכונים ::

כתבה:
עלטה עולה ממערב - ציוני דרך בבלאק מטאל האמריקאי

ראיון:
מדבריו של העורב – ראיון עם להקת Dorothy Polonium

סקירת הופעה:
הפגזת תשרי - ערב להקות בגאגארין

ראיון:
Guitar god on line one - ראיון עם ג'ון פטרוצ'י

סקירת הופעה:
מעשנים את הברבי - הופעתה של להקת Acid King בישראל

כתבה:
מוניטין רע
>> עדכונים נוספים <<
:: אירועים ::
[04/11/2017]
Menorah - הופעת השקת אלבום
[19/10] Dorothy Polonium בישראל
[21/10] Mad:alarM בהופעה לרגל האלבום
[21/10] Dorothy Polonium בישראל (חיפה)
[22/10] Dorothy Polonium בישראל (ירושלים)
[01/11] Thy Art Is Murder בישראל
[09/11] Kreator בישראל
[12/11] Kamelot בישראל
[17/11] פסטישרץ 9
[25/11] Canine בהופעת השקה
[13/12] חג האור פנד לנד - אלבום זהב למבול
[26/12] Desert בהופעה מיוחדת לרגל 15 שנות פעילות
[13/04] Necrophobic בישראל
>> לפרסום בלוח אירועים <<
:: כל הזכויות שמורות © מגזין מטאליסט 2002-2014 ::                                                                                :: אתר זה מיוצג על-ידי אילון, אגרט ושות' עורכי דין ::