תפריט ראשי
ראשי: ראיונות | כתבות | חדשות
סקירות: אלבומים | DVD | הופעות
סצינה: אירועים | תמונות | פורומים
שונות: עדכונים | סרטים | וידאו
אודות: המגזין | צוות האתר
פרסום: אירוע \ באנר | חדשות
epica
DPS
Feed Us Go English Visit Our Facebook Page Visit Our MySpace Profile
:: סקירות הופעות ::

17/05/2022
משדרגים את הקור - סקירת הופעת הלהקות Revision The Dream ו BRCDS
כתב: עדן גולן
צילם: נאוה מנשה ברגר

בזמן שעליתי במעלית ל- Guitar Loft התחלתי לחשוב על כמה מוזר הרעיון של הופעות מטאלקור בקומה התשיעית בבניין בדרום תל אביב. ביציאה מהמעלית, ראיתי מצד שמאל מסדרון מלא עשן שמתפקד כפינת עישון, ומצד ימין מסדרון שמוביל ל- Guitar Loft שנראה מאוד אלגנטי ומקושט בגיטרות. למרות כל הבדיחות השחורות (והדי גרועות יש לומר) שרצו לי בראש, המקום עמד חזק ואיתן באש ובעוצמות שהביאו איתן הלהקות Revision The Dream ו- BRCDS בחגיגת מטאלקור ישראלית מטורפת.

לאט לאט הגיעו עוד ועוד אנשים להופעה, ולמרות שמדובר בשתי להקות יחסית צעירות, היו לא מעט אנשים בחולצות של Revision The Dream ושל Barricades, שמה הקודם של BRCDS, לפני שעברו מיתוג מחדש.

להקת BRCDS עולים ראשונה לבמה- מקס בקלישצ'ב (שירה), לירון ויניק (גיטרה), אסף הרפז (בס ושירה), קובי קומרז (גיטרה ושירה) ואלעד עזר (תופים). לפני שהם מתחילים להפגיז בריפים, אומר מקס שזו ההופעה הראשונה שלהם אחרי 3 שנים, ולפני שמתחיל השיר הראשון הוא דורש מהקהל להתחיל ב circle pit.
הלהקה פותחת בכל הכוח, ולמרות שהם היו האורחים בהופעה, הם נתנו סט מרשים של 40 דקות.

הדקות הראשונות נשמעו כמו ניסוי כלים וקולות, אך ככל שההופעה התקדמה כך הכוח של הלהקה על הבמה התעצם והסאונד שלהם התגבש יותר ויותר, כאילו כל שיר חימם אותם יותר לקראת השיר הבא.
השילוב של שירת הגראולים המדהימה והמגוונת של מקס יחד עם השירה של אסף וקובי מייצר הרמוניה מאוד טובה. הסאונד של הלהקה קשוח ומלא כיף והברייקים נותנים בראש.

הלהקה הקדישה את השיר Of Broken Bones לזכרו של ארד אמיץ לב, אחת הדמויות הבולטות בסצנת המטאל הישראלית, שנפטר בתחילת החודש לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. "השיר הזה מדבר על מאבק, על להילחם כנגד כל הסיכויים ובכל זאת להפסיד", אמר בהתרגשות מקס.
הם ביצעו שירים מתוך ה- EP הראשון שלהם שיצא ב- 2019, ובנוסף ביצעו שירים חדשים. השיר Radiant Gray יצא לפני חודשיים, והאזנתי לו מספר פעמים מרוב שהוא טוב. גם בהופעה הוא היה אחד הביצועים החזקים.לאחר הפסקה של פחות מ- 20 דקות נשמע הפתיח של ההופעה של Revision The Dream- אורי הדרי (שירה), ים לוי (גיטרה ושירה), איתן רוזנטל (בס), סיימון לוקין (גיטרה) ואלון ליפשיץ (תופים).
אני מאוד אוהבת הופעות שמתחילות עם פתיח, אלו כמה רגעים שמכניסים לאווירת ההופעה. מיד אחרי הפתיח הלהקה נותנת פתיחה להופעה שמוכיחה שהם באו להעלות את המקום בלהבות.
כבר בשיר הראשון עולה האורח הראשון שלהם הערב, ניר שוורץ, סולן להקת Her Last Sight, שמתארח גם בהקלטת השיר, ומוסיף להם אנרגיות מדהימות. במהלך השיר השני חוזר לבמה מקס, סולן להקת BRCDS, לבצע איתם את השיר בו הוא מתארח באלבום הראשון שלהם, ובהמשך הגיח לבמה גם אורון אלול, סולן להקת אנדרלמוסיה, שלדעתי הוא בין הסולנים הצעירים המוכשרים ביותר שיש פה, והגראולים הנמוכים שלו השתלבו מדהים עם הלהקה.

יש ללהקה אנרגיות מדהימות בהופעה וסאונד מעולה שמשלב מטאלקור עם Djent, סאונד כבד ורצחני שמשולב לפעמים עם מלודיות מעניינות ושינויי קצב מאתגרים.
באופן אישי אני מאוד אוהבת לשמוע בלהקות שילוב של שירת גראולים ושירה נקייה, והשילוב הזה ב RTD נשמע מעולה.
אהבתי מאוד את השילובים של צלילי הגיטרות הגבוהים עם הריפים הכבדים. אהבתי גם את הקטעים בהם בלט הבס, כמו בשיר Perceptions.
בחלק מהשירים נשמע סאונד סינתיסייזר שהזכיר סאונד קסילופון. הסאונד של המחשב בקטעים האלו היה קצת יותר מידי חזק, אבל בשירים הראשונים בהם הוא הופיע הוא נתן סאונד של קסם.

בשונה מרוב השירים, שהשאירו רושם רציני, דווקא השיר האחרון, זה שאמור להותיר בך רצון לעוד מהדבר הנפלא הזה, נגמר מהר מידי.

ככה יצאתי מההופעה עם רצון לשמוע עוד מטאלקור ישראלי בהופעה חיה. הרגשתי שכל המוזיקאים שעלו על במת ה Guitar Loft בערב הזה נתנו 666% מעצמם וזה הורגש באנרגיות המטורפות שמילאו את חלל החדר. שתי הלהקות לקראת הוצאת שירים חדשים, ואני מחכה לשמוע מהם עוד ולראות אותם שוב שוברים מקומות נוספים.


לגלריית התמונות המלאה

[ פרסם תגובה חדשה ]
:: שתפו ::
FaceBook MySpace Twitter Email This
:: חיפוש במגזין ::
 
:: סקירות אלבומים ::

Kreator – Hate Uber Alles

Rammstein - Zeit

Shape of Despair - Return to the Void

Undeath – It's Time.. To Rise from the Grave

Tomorrow’s Rain – October Night in Tel Aviv – Live in Barby

Tetrarch - Unstable
>> סקירות נוספות <<

:: עדכונים ::

סקירת הופעה:
כבשו את הכול - סקירת הופעתה של Behemoth בישראל

כתבה:
Pantera – איחוד או לא

סקירת הופעה:
הפיראט השביעי של הפיראט השביעי - סקירת הופעתה של להקת Alestorm במועדון הרידינג בת'א

ראיון:
חזרתה של האפלה – ראיון עם Adam 'Nergal' Darski

סקירת הופעה:
ענני סופה באופק - סקירת הופעת ההשקה של להקת Stormbound

כתבה:
רצח מצויר - סקירת הקומיקס Murder Falcon – Daniel Warren Johnson And Mike Spicer
>> עדכונים נוספים <<
:: אירועים ::
[07/12/2022]
Drowning Pool Live in Israel
[09/08] Arch Enemy Live in Israel
[15/08] Kreator in Israel
[25/08] The beginning of infinity - Neolia - Scalar Live
[03/09] Dark Funeral בהופעה בישראל
[24/09] Psycho Ward Fest Vol.1
[26/10] Tiamat - בהופעה אחת בישראל
[12/11] Samael בהופעה אחת בישראל
>> לפרסום בלוח אירועים <<
:: כל הזכויות שמורות © מגזין מטאליסט 2002-2014 ::                                                                                :: אתר זה מיוצג על-ידי אילון, אגרט ושות' עורכי דין ::