Main Menu
Main: Interviews | Articles | News
Reviews: Albums | DVD | Shows
Scene: Events | Photos | Forums
Misc: Updates | Movies | Videos
About: Magazine | The Staff
Advertise: Events | News
PFN
graspop
Feed Us Go Hebrew Visit Our Facebook Page Visit Our MySpace Profile
:: Latest Updates ::
סקירת הופעה: עשור של אלימות - Prey For Nothing

דפיילר, מאופר כחצי רובוט פצוע (ראיתם "שליחות קטלנית 2"? אז ככה) וכנראה מגשים לעצמו עוד חלום קטן, לעמוד על במה כסולן להקת מטאל תוך כדי מחווה לחנון שבתוכך. חגיגת העשור התחילה בשיר בן עשר, Dead Man's Dream...

כתבה: מלחמת העולמות – על הקונפליקט בין עולם המטאל לעולם הדת

בהתחלה אבא שלי היה בא לחדר ומכבה לי את המערכת ואומר שIron Maiden זה מוזיקה שנשמעת כמו נאצים, זה מוזיקה של שטן, ותפסיק לשמוע את זה וזה יקלקל לך את הנפש וזו מוזיקה רעה...

כתבה: Blackfield - V מטאל זה לא.

וזו כל הבעיה שלי עם השילוב הבלתי בריא הזה של ווילסון וגפן, וזה חוזר וצף לי על פני המים עוד יותר חזק, עכשיו שווילסון חזר לשתף פעולה בצורה כמעט מלאה כמו בתחילת התנופה של Blackfield.

סקירת הופעה: Thrashmania מארחים את Marauder בבאר שבע

מצד שני, ברגע שהלהקה התחילה לנגן כבר אי אפשר היה להתבלבל, מדובר בנגנים איכותיים אחד-אחד, שכל אחד מהם שולט בכלי עליו מנגן בערך כמו שאני שולט במנגל, סטייק אנטריקוט ומלקחיים.

כתבה:עשרה שירים שהכרתם או שלא הכרתם מ-1977

לכבוד שנת 2017, שנתי ה-15 (!) במגזין מטאליסט, החלטתי לצאת מהנוסחה. היום בעידן האינטרנט הכול כל כך נפוץ. כל כך להשיג כל דבר שכל מה שמישהו יאמר אפשר או להפריך מיידית, או להסכים או להתעלם.

על חורבות המזרח התיכון

העברנו ביקורת על הדת באלבומים הקודמים שלנו. אבל לעולם לא בצורה של "מרדוק מחסל את הנוצרי" או משהו כזה. אנחנו יותר בקטע של תרבויות עתיקות, סיפורים אפיים וידע נסתר וקדום.

כתבה:הפונדמנטליזם הדתי החדש

חופש הביטוי מצטמצם והולך, והתקינות הפוליטית שמסרסת כל דיון חשוב מצנזרת דעות על ימין ועל שמאל. בזמנים בהם לתור אחר עלבונות ולהיפגע הפכו לספורט החביב ברשתות החברתיות ובתקשורת בציביליזציה המערבית הגוססת

כתבה: אלבום קלאסי - Machine Head - Burn My Eyes

יש כאן אנשים שפשוט אוהבים לקחת את הכלים עליהם הם מנגנים ולהוציא איתם את כל העצבים. אז זה לא האלימות של פנתרה וגם לא הלהיטים של מטאליקה, אלא להקה חדשה וצנועה שלא מנסה ליצור משהו בהכרח איכותי ובכל זאת זה מה שיוצא לה.

סקירת הופעה: צבא החורף משיק אלבום - סקירת ה Winter Metal Storm

הסיפור של הלהקה לא פחות ממוזר: ארבעה פינים שמנגנים מלודיק דת' עם השפעות פאוור מטאל ומוזיקת עם יפנית. כי מה ההיגיון הבריא קשור למטאל? החבורה עלתה לבמה לבושה במדים בצבע דגל יפן ומאופרים בצבעי קבוקי מסורתיים מהתיאטרון היפני.

גלריות: Evergrey live in Israel

להקת הפרוג-מטאל השבדית Evergrey, הופיעה לראשונה בישראל במועדון הבארבי בשנת 2007. ביום שבת ה-28 לינואר, לאחר 10 שנים היא חזרה להופעה אחת במועדון האזור בתל אביב, אייל פאר היה וצילם.

סקירת הופעה: אוי גוועלד - סקירת המחווה הישראלית ל Meshuggah

מבחינת גיטריסטים, אלו שבעיניי היו הטופ של המחווה הם ללא ספק גיא גולדנברג שנשמע כאילו החומר של Meshuggah זורם לו בקצות האצבעות ואוראל מלול שמוכיח שלא לשווא הוא חלק מאחת מלהקות המטאל בעלות הסטנדרט הגבוה ביותר בארץ.

סקירת הופעה: DHfest, פסטיבל הפרוג השנתי הראשון.

אם עוד לא שמעתם את השיר הזה, פשוט קפצו לסניף היוטיוב הקרוב למקום מגוריכם, זה פשוט שיר נהדר, מלא מלא בנשמה וללא ספק מדובר בשיר שמכיל את אחד הפזמונים היותר טובים שאי פעם נוצרו, מרגש וסוחף כמו הזוג הזה על במה אחת.

כתבה: סוגרים את 2016 - סקירת האלבומים הישראלים

סקירת אלבומי המטאל השנתית היא תמיד משימה מפרכת. אנחנו מנסים לחפש מתחת כל עץ רענן ומרימים כל אבן ואבן כדי לאתר כל Demo, EP, Split ואלבום מלא שיצא בארץ. כאשר החלטנו השנה להתמקד יותר ולגעת כמעט ורק במטאל לסוגיו.

ראיון: הפינים היפנים - ראיון עם להקת Whispered

מה שמעניין אצל היפנים זאת הנוכחות וההשפעה של דת השינטו בכל תחום בחיים. אצל היפנים יש אלים ורוחות והרבה סיפורי שדים שפשוט מושלמים לשירי מטאל. וכמובן שאי אפשר להתעלם מהסמוראים וסיפורי הגבורה והנאמנות שלהם לאדונים. זה מטאל.

סקירת הופעה: מעלים את התמונע בלהבות, הדור הבא

כל המופע מרגיש כמו אקט סאדו-מזוכיסטי, ובצדק. יש משהו מעניש ומייסר בכוונה בז'אנר הקיצוני הזה, אבל אם אתה מצליח להבין את הראש המסובב של מולך ופיקסל אתה מסוגל להבין למה זה טוב. איפה היופי הזה פורח בין כל הריפים והבלאגן והדיסטורשן.

כתבה: ימים קדומים - עשרת אבני הדרך שלי בפולק-מטאל

אחת התקופות המרתקות בעיני היא אירופה וסביבתה לפני התפשטותה של הנצרות. הפסיפס העצום של הדתות, התרבויות והמוצאים האתניים באזור באותה תקופה הוא מדהים. כל אלו בנוסף להעדפה המוזיקלית שלי התחברו אצלי באופן מושלם - בפולק-מטאל!

כתבה: אלבום קלאסי - Nocturnus - The Key

בכל פעם בה אני חוזר לאלבום הזה אני מוקסם ממנו מחדש, ואני מחשיב אותו לאחד מאלבומי הדת' מטאל הגדולים בהיסטוריה. אם מישהו מכם בטעות פספס את הפנינה הזו, אל תבזבזו זמן ולכו לגשר על הפער – מסע האימים מחכה לכם.

סקירת הופעה: עיוורים בחיפה - סקירת הופעת Blynd/Ferium בחיפה

ההשוואה בין החומר הקודם לחדש זה כמו לרדת מדור אחד בגיהנום. יותר כבד, יותר כועס, יותר רע. הם לוקחים אותך מריף לריף ומגרוב לגרוב, כמעט בלי מלודיה. אור יורק את המילים בתוקפנות. בסוף שוברים את כל זה עם המלודיה היפה והמקצב המתגלגל.

כתבה: סיכום שנת 2016 – המוזיקאים שלנו

אנחנו יודעים שאתם אוהבים לקרוא את ההמלצות שלנו, אבל צריך לגוון מדי פעם, אז בחרנו לנו בפינצטה חמישה מוזיקאים מקומיים שאנחנו אוהבים במיוחד ושאת טעמם המוזיקלי אנחנו מעריכים, וביקשנו מהם לבחור את האלבומים שעשו להם את השנה.

כתבה: סוגרים את 2016- התמונות הנבחרות של צלמי מטאליסט

הם נכנסים לעומק הקהל כדי להוציא את התמונות הטובות ביותר. מזיעים, נמעכים ועובדים שעות לאחר מכן על מיון התמונות. גם השנה, הפיקו צלמי המגזין עשרות גלריות מאירועי מטאל ומתוכן זיקקו את התמונות המשמעותיות ביותר עבורם מהשנה החולפת.

:: Search ::
 
:: Album Reviews ::

Iron Reagen - Crossover Ministry

Hour Of Penance - Cast The First Stone

Sanctuary – Inception

Ex Deo - The Immortal Wars

Firewind - Immortals

Clouds – Departe
>> סקירות נוספות <<

:: Updates ::

סקירת הופעה:
עשור של אלימות - Prey For Nothing

כתבה:
מלחמת העולמות – על הקונפליקט בין עולם המטאל לעולם הדת

כתבה:
Blackfield - V מטאל זה לא.

סקירת הופעה:
Thrashmania מארחים את Marauder בבאר שבע

כתבה:
עשרה שירים שהכרתם או שלא הכרתם מ-1977

על חורבות המזרח התיכון
>> עדכונים נוספים <<
:: Events ::
[11/05/2017]
A Day To Remember Tribut
[22/03] Thrashmania מארחים את Marauder בחיפה
[24/03] Rise Up
[29/03] Cage בישראל
[29/03] יוסי סאסי בנד - Oriental Rock Xperience
[30/03] Desert feat. Shiran - Rise from Haifa!
[01/04] April Fools Apocalypse
[12/04] Neal Morse Band בישראל
[13/04] Edellom Clapsodra Scarlet
[20/04] Stoned To Death
[03/05] Ne Obliviscaris בישראל
[09/05] Tarja בישראל
[13/05] Beyond The Veil
[22/05] Lacuna Coil
[14/06] Epica בישראל
[29/06] The Black Dahlia Murder בישראל
>> לפרסום בלוח אירועים <<
:: All Rights Reserved © Metalist Magazine 2002-2014 ::                                                       ::::